Julestævne

Velkommen til Rideklubben Strøgårdens rideskolestævne

 

Søndag den 19. december 2021

 

Stævnet afholdes på Strøhusvej 20, 2670 Greve

 

 

Der vil under hele stævnet være åbent i Strøbiksen, hvor der kan købes mad og drikke. Derfor må der ikke nydes medbragt mad og drikke i rytterstuen denne dag.

 

Husk at komme i god tid, så du har tid til at klargøre den hest/pony du skal ride på.

 

Der må ikke medbringes hunde.

 

Vi siger tak for alle de tilmeldinger vi har fået til stævnet og glæder os til at se jer alle sammen.

 

Tag hele familien med til en hyggelig dag på

Strøgårdens Rideskole

 

Vi siger stor tak til vores sponsorer som er

 

Dyr i Centrum

Nethesten

Den grønne hest

Strøgårdens Ridecenter

Aveve

 

 

Klasse 1: Fri klasse fra LC1 - LB for privatryttere, parter og passere.        

Dommer: Mette Elmgaard Hansen

Klassens starttid: 09:30                                                                         Placeringer: 3

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

%

Placering

1 - LC1

09.30

Emma-Ofelia Dreyer

Domino

 

 

2 - LC1

09.37

Ophelia Gual

Medina

 

 

3 - LC1

09.44

Emma-Ofelia Dreyer

Domino

 

 

Banen laves om til

B-bane

 

 

 

 

 

4 - LC1

10.00

Sofie Arnfjord Christiansen

Caspian

 

 

5 - LC1

10.07

Mathilde

Søderberg

Alexandra

 

 

6 - LC1

10.14

Mathilde Arnfjord Christiansen

Don Diego

 

 

7 - LC1

10.21

Caroline Søderberg

Caspian

 

 

8 - LC1

10.28

Alma Færch

Bella

 

 

9 - LC1

10.35

Callista A.

Gras

Chili

 

 

10 - LC1

10.42

Sofie Kirkebække

Caspian

 

 

11 - LC2

10.49

Mathilde

Søderberg

Alexandra

 

 

 

  Kom over i ridehuset 10 min før din starttid med hesten for at skridte for.

 

Klasse 3 og 4: LD1 og LD2 for rideskoleryttere med og uden trækker - oplæser tilladt.    

Dommer: Mette Elmgaard Hansen

Klassens starttid: 11.10                                                                          Placering: 4

Hold nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

%

Placering

1 - LD1

11.10

Med trækker

Lea Rahbek Arbjørn

Don Diego

 

 

2 - LD1

11.17

Ella Elise Schack Pedersen

Musse

 

 

3 - LD1

11.25

Alma Færch

Røde

 

 

4 - LD1

11.32

Victoria Eliasen

Novi

 

 

5 - LD1

11.39

Marta Schert

Mikkelsen

Bella

 

 

6 - LD1

11.46

Kirsa Fugleberg

Gurli

 

 

7 - LD1

11.53

Nanna S. Asplund

Musse

 

 

8 - LD1

12.00

Caroline Søderberg

Caspian

 

 

9 - LD1

12.07

Caroline

Wermuth

Gurli

 

 

10 - LD1

12.14

Callista A.

Gras

TopGun

 

 

11 - LD1

12.21

Sofie Arnfjord Christiansen

Balder

 

 

12 - LD1

12.28

Alberte

Tolstrup

Frakett

 

 

13 - LD1

12.35

Mathilde

Søderberg

Haley

 

 

14 - LD2

12.42

Emilia

Guldbjørn

Epona

 

 

15 - LD2

12.49

Kirsa Fugleberg

Gurli

 

 

 

 

Klasse 5 og 6: Holdridning med og uden trækker                        

Dommer: Mette Elmgaard Hansen

Klassen starttid: 13.00                                                                      Placeringer: 2 + 6

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

Hold 1

med trækker

13.00

 

 

 

 

 

1

 

Liva Hemmingsen

Gaia

 

 

 

2

 

Zenep Yalman

Jasmin

 

 

 

3

 

Mathilde

Breitenstein

Balder

 

 

 

4

 

Emmelie A. Madsen

Louis

 

 

 

Hold 2 med trækker

13.15

 

 

 

 

 

5

 

Mynte L. Marker

Louis

 

 

 

6

 

Alberte A. Madsen

Sherif

 

 

 

7

 

Simone W. Petersen

Jasmin

 

 

 

8

 

Maya L.

Søderberg

Røde

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hold 1

uden trækker

13.30

 

 

 

 

 

1

 

Loui Legarth

Musse

 

 

 

2

 

Emma Johansen

TopGun

 

 

 

3

 

Emma Engel

Chili

 

 

 

4

 

Maja Rasmussen

Medina

 

 

 

Hold 2 uden trækker

13.45

 

 

 

 

 

5

 

Liva Månsson

Bella

 

 

 

6

 

Parisa Berg

Louis

 

 

 

7

 

Smilla Due

Rohbrandt

Sherif

 

 

 

8

 

Vigga Elise

Schack

Pedersen

Sally

 

 

 

Hold 3 uden trækker

14.00

 

 

 

 

 

9

 

Asta Ulrikka Hajslund

Medina

 

 

 

10

 

Rosa

Nielsen-

Musovski

Mico

 

 

 

11

 

Isabella

Schmidt

Edvardsen

Sally

 

 

 

12

 

Helene

Christiansen

Jasmin

 

 

 

Hold 4 uden trækker

14.15

 

 

 

 

 

13

 

Maia

Hansen

Don Diego

 

 

 

14

 

Amalie Schmidt Edwardsen

Domino

 

 

 

15

 

Jona

Venkute

Chili

 

 

 

16

 

Felicia

Larsen

Bella

 

 

 

17

 

Micha

Andersen

TopGun

 

 

 

Hold 5 uden trækker

14.30

 

 

 

 

 

18

 

Rose

Koxlien

Sherif

 

 

 

19

 

Ellen

Birkedal

Don Diego

 

 

 

20

 

Ella Sofie

Beckett

Sally

 

 

 

21

 

Andrea

M. H.

Christiansen

Jasmin

 

 

 

22

 

Astrid

Fuglbjerg

Gaia

 

 

 

 

Gennemgang af ponygamesbane kl. 12:45 til fods

 

Klasse 7 og 8: Ponygames med og uden trækker.

Dommer: Mette Elmgaard Hansen

Klassens starttid: 14.50                                                                     Placeringer: 2 + 4

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Fejl

Tid

Placering

1

14.50

Nikoline Hansen

Gaia

 

 

 

2

14.55

Loui Legarth

Musse

 

 

 

3

15.00

Liva Hemmingsen

Gaia

 

 

 

4

15.05

Mynte L. Marker

Louis

 

 

 

5

15.10

Filippa D. Sommer

Sherif

 

 

 

6

15.15

Isabella

Schmidt

Edvardsen

Sally

 

 

 

7

15.20

Ella Sofie

Beckett

Louis

 

 

 

 

Uden trækker

 

 

 

 

 

1

15.30

Emma Johanssen

TopGun

 

 

 

2

15.35

Emma Engel

Chili

 

 

 

3

15.40

Maja Rasmussen

Balder

 

 

 

4

15.45

Mathilde

Breitenstein

Gurli

 

 

 

5

15.50

Elvira Engholm

Sherif

 

 

 

6

15.55

Nana von

Bülow

TopGun

 

 

 

7

16.00

Jona Venkute

Chili

 

 

 

8

16.05

Amalie

Schmidt

Edvardsen

Haley

 

 

 

9

16.10

Maia

Hansen

Don Diego

 

 

 

10

16.15

Maya L.

Søderberg

Mico

 

 

 

11

16.20

Ellen

Birkedal

Louis

 

 

 

12

16.25

Rosa

Nielsen-

Mosovski

Mico

 

 

 

13

16.30

Selma Lauritsen

Musse

 

 

 

14

16.35

Mathilde

Frederiksson

Mico

 

 

 

15

16.40

Anna Rottbøll

Sally

 

 

 

16

16.45

Micha Andersen

TopGun