Resultat for rideskolestævne

 

Resultater for Rideklubben Strøgården´s rideskolestævne søndag den 28. oktober 2012

 

 

Stævnet starter kl. 9:00.

Der er gennemgang af ponygamesbanen kl. 8:45. Hvor alle der skal starte ponygames skal være med.

Man kan komme fra kl. 8:10 for at gøre ”sin” hest/pony stævneklar.

Vi ser frem til en rigtig hyggelig dag, og håber at alle vil hjælpe til. Kom lørdag kl. 16 for at hjælpe med at gøre klar til stævnet.

Husk at melde til start senest en ½ time før jeres starttid. Til begge ponygames klasser skal der meldes til start senest kl. 8:30.

Man skal komme til opvarmning 15 min. før ens starttid. Der må kun opvarmes i skridt.

 

 

 

Klasse 1: Ponygames med trækker

Klassens starttid: 9:00

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Tid

Placering

1

9:00

Emma Thomassen

Pondus

02.02.06

1

2

9:05

Luna Thorvil

Askepot

02.56.5

 

3

9:10

Klara Tholstrup

Pondus

02.23.8

 

4

9:15

Liva Wrem

Buller

02.33.2

 

5

9:20

Sofie Bøtcher

Pondus

02.07.3

 

6

9:25

Madeline Nedergaard

Sherif

02.44.9

 

7

9:30

Mathilde Søderberg

Pondus

02.03.0

 

 

 

 

Klasse 2: Ponygames uden trækker

Klassens starttid: 9:35     

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Tid

Placering

1

9:35

Nicoline Landgreen

Nicole

02.33.1

 

2

9:40

Cecilie H. Knudsen

Sherif

02.06.7

 

3

9:45

Celine R. Andersen

Sherif

01.31.2

 

4

9:50

Cecilie Christensen

Nicole

01.30.0

1

 

Præmie overrækkelse

 

 

Klasse 3: Holdridning med trækker                           Dommer: Jacqueline       

Klassens starttid: 10:15                                                                     Antal placeringer: 2

 

Hold nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

1

10:15

Mathilde Søderberg

Pondus

25

 

 

1

10:15

Luna Thorvil

Askepot

27

 

2

1

10:15

Liva Wrem

Buller

25

 

 

2

10:35

Klara M. Tholstrup

Buller

25

 

 

2

10:35

Emma Thomassen

Kikki

27

 

2

2

10:35

Sofie Bøtcher

Pondus

28

 

1

2

10:35

Madeline Nedergaard

Sherif

26

 

 

 

 

 

Klasse 4: Holdridning uden trækker                          Dommer: Jacqueline       

Klassens starttid: 10:55                                                                     Antal placeringer: 2

 

Hold nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

1

10:55

Maiken Gärtner

Chili

25

 

 

1

10:55

Jennifer Spoon

Ronaldo

25

 

 

1

10:55

Cecilie Dalsgaard

Indyka

27

 

 

1

10:55

Mie Vingum

Pondus

26

 

 

2

11:15

Jennifer Spoon

Ronaldo

25

 

 

2

11:15

Cecilie H. Knudsen

Chili

24

 

 

2

11:15

Louise S. Nielsen

Kikki

27

 

2

2

11:15

Sera Stanley

Buller

27

 

2

2

11:15

Sarah Houby

Nicole

28

 

1

 

Præmie overrækkelse

 

 

Klasse 5: Fri LD for rideskole (oplæser tillad). Kun til bedømmelse, da der er for få i klassen. (Man skal min. være 4 for placeringer)   

Klassens starttid: 11:50                                                                     Dommer: Jacqueline

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

1 / LD1

11:50

Maiken Gärtner

Chili

92

61,3

 

2 / LD1

11:56

Laura Thorvil

Askepot

98

65,3

 

3 / LD1

12:02

Celine R. Andersen

Sherif

100

66,7

 

 

Præmie overrækkelse

 

 

 

Klasse 6: Klubmesterskab 2. afdeling.                                             Dommer: Jacqueline

Klassens starttid: 12:20                                                                     Antal placeringer: 2

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

1 / LC1

12:20

Nicole Rasmussen

Indyka

151

62,92

 

2 / LC1

12:26

Amanda Kiærulf

Nando

155

64,58

 

3 / LC1

12:32

Philip Pedersen

Jonas

137

57,08

 

4 / LC3

12:50

Betina Hansen

Wendy

161

67,08

2

5 / LC3

12:57

Victoria Pedersen

Holly

162

67,50

1

 

 

 

Klasse 9: Privat klasse. Klasser fra LD-LB               Dommer: Jacqueline

Klassens starttid: 13:05                                                                     Antal placeringer: 2

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

1 / LC3

13:05

Betina Hansen

Wendy

154

66,25

 

2 / LC2

13:12

Victoria Pedersen

Holly

155

67,39

1

3 / LC1

1319

Trine K. Jensen

Surprice

160

66,67

2

4 / LD2

13:35

Philip Pedersen

Jonas

113

62,78

 

5 / LD2

13:41

Michelle Rasmussen

Indyka

117

65,00

 

6 / LD1

13:47

Emilia Guldbjørn

Casino

93

62,00

 

7 / LD1

13:53

Cecilie Christiansen

Ronaldo

89

54,33

 

 

Præmie overrækkelse for klasse 6 og 9.

 

 

 

Klasse 7 + 8: Bom klasse med og uden trækker (for alle)

Klassens starttid: 14:30

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Højde

Fejl

Tid

Placering

 

1

14:30

Mie Vingum

Buller / m. trækker

Bom

 

58

 

2

14:33

Sarah Houby

Nicole / m. trækker

Bom

1

1,51

 

3

14:36

Louise S. Nielsen

Indyka

Bom

 

45

 

4

14:39

Laura Thorvil

Askepot

Bom

 

39

 

5

14:42

Lærke Christensen

Buller

Bom

 

1,02

 

6

14:45

Sera Stanley

Sherif

Bom

 

50,6

 

7

14:48

Cecilie Dalsgaard

Indyka

Bom

1

58,6

 

 

Præmie overrækkelse

 

 

 

 

 

Tak for i dag.