Program til rideskolestævne

Velkommen til Rideklubben Strøgårdens rideskolestævne

Søndag den 17. november 2019

 

Stævnet afholdes på Strøhusvej 20, 2670 Greve

 

 

Der vil under hele stævnet være åbent i Strøbiksen, hvor der kan købes mad og drikke. Derfor må der ikke nydes medbragt mad og drikke i rytterstuen denne dag.

 

Husk at komme i god tid, så du har tid til at klargøre den hest/pony du skal ride på.

 

Der må ikke medbringes hunde.

 

Vi siger tak for alle de tilmeldinger vi har fået til stævnet og glæder os til at se jer alle sammen.

 

Tag hele familien med til en hyggelig dag på

Strøgårdens Rideskole

 

Vi siger stor tak til vores sponsorer som er

 

Dyr i Centrum

Nethesten

Strøgårdens Ridecenter

Aveve

 

 

 

 

Rideskolestævne den 17. november 2019

 

Klasse 1: Fri klasse fra LD1 - LC2 for privatryttere, parter og passere.        

Dommer: Mette Elmgaard Hansen

Klassens starttid: 09:30                                                                         Placeringer: 2

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

%

Placering

1 - LC1

09.30

Cecilie Søreide

Goliath

 

 

2 - LC1

09.37

Ophelia Gual

Medina

 

 

3 - LC2

09.44

Cecilie

Søreide

Goliath

 

 

Banen laves om til

B-bane

 

 

 

 

 

4 - LD1

10.00

Mathilde

Lundbye

Søderberg

Alexandra

 

 

5 - LC1

10.06

Sofie Kirkebække

Caspian

 

 

6 - LC1

10.13

Emilie Schmidt Hansen

Chili

 

 

7 - LD1

10.20

Mathilde

Lundbye

Søderberg

Mico

 

 

 

  

Kom over i ridehuset 10 min før din starttid med hesten for at skridte for.

 

 

Klasse 3 og 4: LD1 og LD2 for rideskoleryttere med og uden trækker - oplæser tilladt.    

Dommer: Mette Elmgaard Hansen

Klassens starttid: 10:30                                                                          Placering: 1

 

Hold nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

%

Placering

1 - LD1

10.30

Laura Dalsgaard

Sally

 

 

2 - LD1

10.36

Kirsa Fugleberg

Aya

 

 

3 - LD1

10.42

Caroline Søderberg Munk

Mico

 

 

4 - LD2

10.48

Laura Dalsgaard

Sally

 

 

 

 

Klasse 5 og 6: Holdridning med og uden trækker                        

Dommer: Mette Elmgaard Hansen

Klassen starttid: 11.00                                                                      Placeringer: 2 + 4

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

Hold 1

med trækker

11.00

 

 

 

 

 

1

 

Sofie Anfjord Christiansen

Gaia

 

 

 

2

 

Luna

Fredsgaard

Jasmin

 

 

 

3

 

Frida Kamp Skjoldman

Pondus

 

 

 

Hold 2 med trækker

11.15

 

 

 

 

 

4

 

Nanna

Asplund

Sherif

 

 

 

5

 

Isabella S

Edvardsen

Pondus

 

 

 

6

 

Selma Lauritsen

Caspian

 

 

 

7

 

Mathilde

Frederikson

Aya

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hold 3 uden trækker

11.30

 

 

 

 

 

1

 

Helene Christiansen

Jasmin

 

 

 

2

 

Patrycya

Kaczmarska

Chili

 

 

 

3

 

Sally Bihlet Krondal

Pondus

 

 

 

Hold 4 uden trækker

11.45

 

 

 

 

 

4

 

Annabella Fiala

Sherif

 

 

 

5

 

Maya

Lundbye

Søderberg

Jasmin

 

 

 

6

 

Emma Jensen

Chili

 

 

 

Hold 5 uden trækker

12.00

 

 

 

 

 

7

 

Stacia

Wilkens

Chili

 

 

 

8

 

Selma Bihlet Krondal

Caspian

 

 

 

9

 

Aya Hansen

Sherif

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hold 6 uden trækker

12.15

 

 

 

 

 

11

 

Laura Dalsgaard

Sally

 

 

 

12

 

Yasmin Flindt

Medina

 

 

 

13

 

Alberte

Tolstrup

Chili

 

 

 

 

 

Gennemgang af ponygamesbane kl. 12:45 til fods

 

 

Klasse 7 og 8: Ponygames med og uden trækker.

Dommer: Mette Elmgaard Hansen

Klassens starttid: 13.00                                                                     Placeringer: 3 + 3

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Fejl

Tid

Placering

1

13.00

Smilla Due Rohbrandt

Chili

 

 

 

2

13.05

Nanna

Asplund

Sherif

 

 

 

3

13.10

Frida Kamp Skjoldman

Pondus

 

 

 

4

13.15

Mathilde

Anfjord

Christiansen

Caspian

 

 

 

5

13.20

Amalie S Edvardsen

Gaia

 

 

 

6

13.25

Mathilde

Frederikson

Aya

 

 

 

7

13.30

Olivia Anderson

Pondus

 

 

 

8

13.35

Selma Laurisen

Caspian

 

 

 

9

13.40

Sofie

Anfjord

Christiansen

Gaia

 

 

 

 

Uden trækker

 

 

 

 

 

1

13.45

Alma Vangsøe

Pondus

 

 

 

2

13.50

Alberte

Tholstrup

Chili

 

 

 

3

13.55

Mathilde

Lundbye

Søderberg

Mico

 

 

 

4

14.00

Kirsa

Fugleberg

Aya

 

 

 

5

14.05

Aya Hansen

Sherif

 

 

 

6

14.10

Maya

Lundbye

Søderberg

Jasmin

 

 

 

7

14.15

Caroline

Søderberg

Munk

Mico

 

 

 

8

14.20

Olivia R. Sejer Hansen

Caspian

 

 

 

9

14.25

Mathilde

Lundbye

Søderberg

Malte

 

 

 

10

14.30

Olivia

Behrendt

Pondus

 

 

 

 

 

 

Klasse 9: Bom på jord (spring) med og uden trækker.

Dommer: Mette Elmgaard Hansen

Klassens starttid: 15.00                                                                     Placeringer: 1

 

Hold nr.

 

Rytters navn

Hestens navn

Fejl/tid

Placering

1

 

Maya Lundbye

Søderberg

Jasmin

 

 

2

 

Caroline Søderberg Munk

Aya

 

 

3

 

Olivia

Behrendt

Pondus

 

 

 

 

 

Klasse 10: Mini spring

Dommer: Mette Elmgaard Hansen

Klassens starttid: 15.15                                                                     Placeringer: 2

 

Hold nr.

 

Rytters navn

Hestens navn

Fejl/tid

Placering

1

 

Alma Vangsøe

Pondus

 

 

2

 

Cecilie Søreide

Aya

 

 

3

 

Emilie Schmidt Hansen

Chili

 

 

4

 

Mathilde

Lundbye

Søderberg

Alexandra

 

 

5

 

Kirsa Fugleberg

Musse

 

 

6

 

Sofie Kirkebække

Caspian

 

 

7

 

Ophelia Gual

Gaia