Resultat

 

Resultater for Rideklubben Strøgården´s fastelavns- og rideskolestævne søndag den 3. marts 2013

 

 

Klasse 1: Fri klasse for privatrytter og parter                                Dommer: Jacqueline

Klassens starttid: 10:00                                                                Antal placeringer: 3

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

1 – LD1

10:00

Vickie Mærsk

Red Diamond

87

58 %

 

2 – LD1

10:06

Laura Thorvil

Askepot

89

59,3 %

 

3 – LD1

10:12

Cecilie Christiansen

Ronaldo

87

58 %

 

4 – LD1

10:18

Regitze Mærsk

Red Diamond

88

58,7 %

 

5 – LD1

10:24

Lea Facius

Baltimore

95

63,3 %

 

6 – LC1

10:32

Philip Neie Pedersen

Jonas

 

Afbud

 

7 – LC1

10:39

Amanda Kiærulff

Thyfon

168

70 %

1

8 – LC1

10:52

Emilia Guldbjørn

Goliath

147

61,3 %

 

9 – LC2

10:59

Trine Kornbeck Jensen

Surprise

150

65,2 %

3

10 – LC2

11:06

Betina Hansen

Wendy

154

67 %

2

Præmie overrækkelse

 

 

Klasse 2: 1. afd. af klubmesterskab for privatrytter                      Dommer: Jacqueline

Klassens starttid: 11:25                                                              Antal placeringer: 2

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

1 – LC3

11:25

Betina Hansen

Wendy

159

66,3 %

1

2 – LC2

11:32

Trine Kornbeck Jensen

Surprise

152

66,1 %

2

3 – LC1

11:39

Emilia Guldbjørn

Goliath

145

60,4 %

 

4 – LC2

11:52

Amanda Kiærulff

Thyfon

 

Disk

 

5 – LD2

11:59

Philip Neie Pedersen

Jonas

 

Afbud

 

6 – LD2

12:05

Maria Lundbye

Wendy

107

59,4 %

 

7 – LD1

12:11

Lea Facius

Baltimore

98

65,3 %

 

8 – LD1

12:17

Laura Thorvil

Askepot

91

60,7 %

 

 

Præmie overrækkelse

 

 

Klasse 3: Fri LD for rideskolen. Kun til bedømmelse, da der er for få i klassen. (Man skal min. være 4 for placeringer)

Klassens starttid: 12:35                                                            Dommer: Jacqueline       

                                                                                      

Hold nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

1 - LD1

12:35

Louise S. Nielsen

Chili

81

54 %

 

2 - LD1

12:41

Celine R. Andersen

Sherif

93

62 %

 

3 - LD2 m. oplæser

12:47

Louise S. Nielsen

Chili

103

57,2 %

 

 

Præmie overrækkelse

 

 

Klasse 4 og 5: Holdridning med  og uden trækker                       Dommer: Jacqueline       

Klassens starttid: 13:05                                                             Antal placeringer: 2

 

Hold nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

1

13:05

Mathilde Søderberg

Pondus

23

 

 

1

13:05

Josefine Villumsen

Indyka

24

 

 

1

13:05

Sandra

Kikki

26

 

2

2

13:20

Michelle Dewi Nielsen

Sherif

26

 

2

2

13:20

Mie Vingum

Indyka

27

 

1

2

13:20

Michelle Andersen

Kikki

24

 

 

 

Præmie overrækkelse

 

 

Klasse 6 og 7: Ponygames med- og uden trækker                                               

Klassens starttid: 14.10                                                          Antal placeringer: 2                               

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Tid

Placering

1

14:10

Michelle Andersen

Buller

03.04.5

 

2

14:15

Michelle Dewi Nielsen

Sherif

01.35.4

 

3

14:20

Mathilde Søderberg

Pondus

01.50.7

 

4

14:25

Celine R. Andersen

Sherif

01.24.3

2

5

14:30

Cecilie Christensen

Nicole

01.40.8

 

6

14:35

Mie Vingum

Sherif

01.18.8

1

 

Præmie overrækkelse.