Resultat for udv. klubstævne i spring

 

Resultat for Rideklubben Strøgårdens udv. klubstævne i spring den 6.oktober 2013

 

 

 

Klasse 1 Sløjfe spring Bom til 50 cm.                           

Metode: Bo                                                                                                               Rosetter til alle fejlfri ekvipager.

Dommer: Cecilie Pedersen                                                                  Banebygger: Alette Frænell

 

Klassen starter kl. 10.00 og afvikles løbende.

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

klub

Højde

Fejl

Tid

1

 

Mathilde Søderberg

Pondus

RKS

Bom

0

 

2

 

Caroline Søderberg Munk

Jasmin

RKS

Bom

Afbud

 

3

 

Monica Randrup Rømer

Pondus

RKS

Bom

0

 

4

 

Luna Thorvil

Askepot

RKS

Bom

0

 

5

 

Emilie Prange Thrane-Olsen

Bobbly Snow flake

Fjord rideklub

Bom

0

 

6

 

Cecilia Fuglevig Johnsen

Zenina

GREV

Bom

4

 

7

 

Malene Andersen

Wafaya

RKS

Bom

0

 

8

 

Monica Randrup Rømer

Pondus

RKS

Bom

0

 

9

 

Michelle Nielsen

Zeb

RKS

Bom

0

 

10

 

Mikala Flies

Mistery Dancer

RKS

Bom

0

 

11

 

Cecilia Fuglevig Johnsen

Zenina

GREV

20 cm

0

 

12

 

Michelle Nielsen

Zeb

RKS

20 cm

4

 

13

 

Malene Andersen

Wafaya

RKS

20 cm

0

 

14

 

Mikala Flies

Mistery Dancer

RKS

20 cm

0

 

15

 

Emilie Prange Thrane-Olsen

Bobbly Snow flake

Fjord rideklub

20 cm

0

 

16

 

Sofie Mungaard

Tia Maria

RKS

30 cm

Afbud

 

17

 

Ida Amdisen

Grey Choise lover

ISR

30 cm

4

 

18

 

Cecilie Ankersen

Kassandra

ØKR

30 cm

8

 

19

 

Cecilia Fuglevig Johnsen

Fiola

GREV

30 cm

0

 

20

 

Philip Pedersen

Holly

RKS

40 cm

0

 

21

 

Ida Amdisen

Grey Choise lover

ISR

40 cm

0

 

22

 

Cecilia Fuglevig Johnsen

Fiola

GREV

40 cm

Fejl bane

 

23

 

Sofie Mungaard

Tia Maria

RKS

40 cm

Afbud

 

24

 

Laura Thorvil

Strøgårdens Askepot

RKS

40 cm

4

 

25

 

Nicole Rasmussen

Ronja

RKS

40 cm

0

 

26

 

Maria Lundby

Wendy

RKS

50 cm

8

 

27

 

Michella Flies

Mistery Dancer

RKS

50 cm

0

 

28

 

Cecilie Ankersen

Kassandra

ØKR

50 cm

0

 

29

 

Sabina Köppa

Diva af Bækkeskov

RKS

50 cm

0

 

30

 

Christine Olling Larsen

Chanel

Vindinge rideklub

50 cm

Afbud

 

31

 

Maria Lundby

Wendy

RKS

50 cm

0

 

32

 

Sabina Köppa

Diva af Bækkeskov

RKS

50 cm

0

 

 

 

 

Pony

 

 

Klasse 2 LE-Pony (40,50,60 Cm)                                 

Metode: B3                                                                                          2 placeringer (Ærespræmie)

Dommer: Cecilie Pedersen                                             Banebygger: Alette Frænell

 

Klassen starter kl. 11.55 og afvikles løbende.

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Klub

 

Højde

Fejl

Tid

Placering

1

 

Laura Thorvil

Strøgårdens Askepot

RKS

40 cm

4

H:91,0

 

2

 

Ida Ursin

Freica

KAR

40  cm

0

O:30,8

 

1

3

 

Maja Sloth Thomassen

Rolykke Classic

RVV

50 cm

 

0

O:36,1

 

4

 

Christine Olling Larsen

Chanel

Vindinge rideklub

60 cm

 

Afbud

 

5

 

Mia Sloth Thomassen

Akrobatin S

RVV

60 cm

0

O:32,8

 

2

6

 

Michella Flies

Mistery Dancer

RKS

60 cm

12

H:94,6

 

 

 

Klasse 3 LD-Pony (50,60,70 cm)                                                       

Metode: B3                                                                                                               1 placering (Ærespræmie)

Dommer: Cecilie Pedersen                                                                  Banebygger: Alette Frænell

 

Klassen starter kl. 12.40 og afvikles løbende.

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Klub

 

Højde

Fejl

Tid

Placering

1

 

Maja Sloth Thomassen

Rolykke Classic

RVV

60 cm

4

H:62,7

 

2

 

Mia Sloth Thomassen

Akrobatin S

RVV

70 cm

0

O:33,0

 

1

3

 

Sascha Dorph Hansen

Nevertheles-tetti

MSR

70 cm

4

O:32,1

 

4

 

Philip Pedersen

Rendsborg-gårds Jonas

RKS

70 cm

4

O:42,6

 

 

 

Klasse 4   LC-Pony (60,70,80 cm)                                                      

Metode: B3                                                                                                               1 placering (Ærespræmie)

Dommer: Cecilie Pedersen                                                                  Banebygger: Alette Frænell

 

Klassen starter kl. 13.15 og afvikles løbende.

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Klub

 

Højde

Fejl

Tid

Placering

1

 

Sascha Dorph Hansen

Nevertheless-tetti

MSR

80 cm

4

H:46,8

 

2

 

Philip Pedersen

Rendsborg-gårds Jonas

RKS

80 cm

4

O:29,3

 

1

 

 

Klasse 5 LB-Pony udgår, som følge af mangel på tilmeldinger.

 

 

 

Heste

 

 

Klasse 6  Micro-Hest 60 cm                                                               

Metode: B3                                                                                                               1 placering (Ærespræmie)

Dommer: Cecilie Pedersen                                                                  Banebygger: Alette Frænell

 

Klassen starter kl. 13.35 og afvikles løbende.

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Klub

 

Højde

Fejl

Tid

Placering

1

 

Charlotte Prange Thrane-Olsen

New York

HHR

60 cm

4

O:44,0

 

2

 

Christina Helene Andersen

Stuart Little

???

60 cm

 

Afbud

 

3

 

Charlotte Prange Thrane-Olsen

Shanti

HHR

60 cm

0

O:48,2

 

1

 

4

 

Line Sode Hansen

Corvinus

HHR

60 cm

4

O:47,0

 

 

 

Klasse 9 LF-Hest (70 cm)                                                                   

Metode: B3                                                                                                               2 placeringer (Ærespræmier)

Dommer: Cecilie Pedersen                                                                  Banebygger: Alette Frænell

 

Klassen starter kl. 14.05 og afvikles løbende.

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Klub

 

Højde

Fejl

Tid

Placering

1

 

Charlotte Prange Thrane-Olsen

Shanti

HHR

70 cm

8

O:46,3

 

2

 

Sofia Wiberg

Lucky Lurito DM

ISR

70 cm

0

O:38,4

 

2

3

 

Christina Helene Andersen

Stuart Little

???

70 cm

 

Afbud

 

4

 

Line Sode Hansen

Corvinus

HHR

70 cm

4

H:49,8

 

5

 

Signe Pilgaard Laursen

Paragraff

ISR

70 cm

0

O:36,0

 

1

6

 

Charlotte Prange Thrane-Olsen

New York

HHR

70 cm

4

H:60,3

 

7

 

Katja Hansen

Komet

RKS

70 cm

 

Udgår

 

 

 

Klasse 10  LE-Hest (80 cm)                                                               

Metode: B3                                                                                                               1 placering (Ærespræmie)

Dommer: Cecilie Pedersen                                                                  Banebygger: Alette Frænell

 

Klassen starter kl. 14.40 og afvikles løbende.

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Klub

 

Højde

Fejl

Tid

Placering

1

 

Signe Pilgaard Laursen

Paragraff

ISR

80 cm

8

H:62,8

 

2

 

Sofia Wiberg

Lucky Lurito DM

ISR

80 cm

0

O:37,5

1

3

 

Katja Hansen

Komet

RKS

80 cm

0

O:43,9

 

 

 

Klasses 11+12 udgår, som følger af manglende tilmeldinger.

 

 

Tak for i dag.