Program

 Rideskolestævne den 28. oktober 2018

 

 

Klasse 1: Fri klasse fra LD2 - LA for privatryttere, parter og passere.        

Dommer: Mette Elmgaard Hansen

Klassens starttid: 10:00                                                                        Placeringer: 2

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

%

Placering

1 - LC2

10.00

Cecilie Rasch Andreasen

Wendy

 

 

 

Banen laves om til B-bane

 

 

 

 

2 - LD2

10.20

Sofie Kirkebække

Nala

 

 

3 - LD2

10.27

Cecilie Søride

Chana

 

 

4 - LD2

10.34

Dorthe

Toudahl

Haley

 

 

5 - LD2

10.41

Amalie Klarskov Morgenstjerne

Spirit

 

 

6 - LC1

10.48

Cecilie Søride

Chana

 

 

 

 

 

Klasse 2: LD1 - klasse for privatryttere, parter og passere

Dommer: Mette Elmgaard Hansen

Klassens starttid: 11.10                                                                                         Placeringer: 2

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

%

Placering

1

11.10

Amalie Klarskov Morgenstjerne

Spirit

 

 

2

11.17

Dorthe Toudahl

Haley

 

 

3

11.24

Sofie Kirkebække

Nala

 

 

4

11.31

Line Boje Petersen

Fee

 

 

5

11.38

Sofia Bonsvig

Gaia

 

 

6

11.45

Kira Philipsen

Haley

 

 

7

11.52

Mathilde L. Søderberg

Mico

 

 

 

 

 

 

Kom over i ridehuset 10 min før din starttid med hesten for at skridte for.

 

Klasse 3 og 4: LD1 for rideskoleryttere med og uden trækker - oplæser tilladt.    

Dommer: Mette Elmgaard Hansen

Klassens starttid: 12:15                                                                         Placering: 1

 

Hold nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

%

Placering

1

12.15

Stina Leuring

Gaia

 

 

2

12.22

Kirsa Fugleberg

Chili

 

 

3

12.29

Sofia Bonsvig

Gaia

 

 

4

12.36

Caroline Munk

Sally

med oplæser

 

 

 

 

 

 

 

 

Klasse 5 og 6: Holdridning med og uden trækker                        

Dommer: Mette Elmgaard Hansen

Klassen starttid: 13.00                                                                      Placeringer: 1 + 2

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

Hold 1

med trækker

 

 

 

 

 

 

1

13.00

Frida Skjoldman

Mille

 

 

 

2

13.00

Nanna Apslund

Sherif

 

 

 

3

13.00

Maya L.

Søderberg

Jasmin

 

 

 

Hold 2 uden trækker

 

 

 

 

 

 

1

13.15

Alma Vangsøe Færch

Pondus

 

 

 

2

13.15

Laura

Dalsgaard Jensen

Aya

 

 

 

3

13.15

Celina Leuring

Nala

 

 

 

4

13.15

Kirsa Fugleberg

Musse

 

 

 

Hold 3 uden trækker

 

 

 

 

 

 

5

13.35

Mia Pagh Mortensen

Nala

 

 

 

6

13.35

Caroline Munk

Sally

 

 

 

7

13.35

Emma Gry Lynge

Chili

 

 

 

 

 

 

Gennemgang af ponygamesbane kl. 14:00 til fods

 

Klasse 7 og 8: Ponygames med og uden trækker.

Dommer: Mette Elmgaard Hansen

Klassens starttid: 14.15                                                                     Placeringer: 1 + 2

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Fejl

Tid

Placering

1

 

Frida Skjoldman

Mille

 

 

 

2

 

Nanna Apslund

Sherif

 

 

 

3

 

Maya L.

Søderberg

Jasmin

 

 

 

 

 

Uden

trækker

 

 

 

 

4

 

Stina Leuring

Chana

 

 

 

5

 

Emma Gry Lynge

Chili

 

 

 

6

 

Cecilie

Søriede

Chana

 

 

 

7

 

Caroline S. Munk

Sally

 

 

 

8

 

Mia Pagh Mortensen

Nala

 

 

 

9

 

Celina Leuring

Chili

 

 

 

10

 

Alma Vangsøe Færch

Pondus