Resultat

 

Resultater for Rideklubben Strøgårdens udv. klubstævne i dressur den 29. juni 2013

 

 

Vi siger mange tak til vores sponsorere: MSD Animal Health, Dyrlæge Michael Oettiger, Dyr i Centrum, Horze i Brøndby, Horse House og Pro-Hest.

 

 

Antal placeringer

Antal startere

1

1-4 ryttere

2

5-8 ryttere

3

9-12 ryttere

4

13-16 ryttere

5

17-20 ryttere

 

 

Lørdag d. 29/6-13:

Dressur hest

 

Klasse 1: Fri LD                                                                                 Dommer: Maiken Bjørch Hansen

Klassens starttid: 09:00                                                Antal placeringer: 2

 

Nr.

Starttid

Kat

Rytters navn

Hestens navn

Klub

Point

%

Placering

1

09:00

 

Sille Nielsen

Walle

SPR/ LD1

91,5

61

2

2

09:06

 

Cecilie Christiansen

Ronaldo

RKS/ LD1

75

50

 

3

09:12

 

Cecilie Hagelund

Sonrisa

ISHØJ / LD1

88

58,66

 

4

09:18

 

Cecilie Christiansen

Ronaldo

RKS / LD2

103

57

 

 5

09:24

 

Cecilie Hagelund

Sonrisa

ISHØJ/LD2

112

62

1

 

                           

 

 

Klasse 2: FRI LC                                                                               Dommer: Maiken Bjørch Hansen

Klassens starttid: 09:40                                                Antal placeringer: Til bedømmelse

 

Nr.

Starttid

Kat

Rytters navn

Hestens navn

Klub

Point

%

Placering

1

09:50

 

Anja Skov Duelund

Diva af Bækkeskov

GREV/LC3

153

64

 

 

 

Klasse 3: FRI LB                                                                               Dommer: Maiken Bjørch Hansen

Klassens starttid: 10.13                                                Antal placeringer: 2

 

Nr.

Starttid

Kat

Rytters navn

Hestens navn

Klub

Point

%

Placering

1

10.13

 

Anja Skov Duelund

Diva af Bækkeskov

GREV/LB1

170

63

 

2

10:20

 

Nanna H. Schou

Whitman Af Kærhuset

GREV/LB1

172

64

1

3

10:27

 

Mie H. Krog

Kristiansmindes Gitan

BAR/LB1

156

58

 

4

10:34

 

Betina Hansen

Wendy Af Pilevadgaard

RKS/LB2

167

62

 

5

10.41

 

Nanna H. Schou

Whitman Af Kærhuset

GREV/LB3

166

64

1

6

10:48

 

Mie H. Krog

Kristiansmindes Gitan

BAR/LB3

145

56

 

7

10:55

 

Betina Hansen

Wendy Af Pilevadgaard

RKS/LB3

164

63

 

                     

 

 

Klasse 4: FRI LA                                                                               Dommer: Maiken Bjørch Hansen

Klassens starttid: 11:15                                                Antal placeringer: 2

 

Nr.

Starttid

Kat

Rytters navn

Hestens navn

Klub

Point

%

Placering

1

11:15

 

Thea Tønnesen

Hønnerups Diol

GREV/LA1

168

65

 

2

11:22

 

Sille Nielsen

Crefi

SPR/LA1

165

63

 

3

11:29

 

Thea Tønnesen

Hønnerups Diol

GREV/LA2

191

66

 

4

11:36

 

Sille Nielsen

Crefi

SPR/LA2

193

67

2

5

11:43

 

Rikke Lund

Elaine

KAR/LA4

220

65

 

6

11:50

 

Merete Fastø

Andora

KAR/LA2

182

63

 

7

11.57

 

Rikke Lund

Elaine

KAR/LA6

261

69

1

                     

 

 

Dressur pony

 

Klasse 5: FRI LD                                                                               Dommer: Maiken Bjørch Hansen

Klassens starttid: 12:15                                                Antal placeringer: 3

 

Nr.

Starttid

Kat

Rytters navn

Hestens navn

Klub

Point

%

Placering

 

1

12:15

 

Emilie Olling Larsen

Tango

RKV/LD1

101

67

3

 

2

12:21

 

Michelle Dewi Nielsen

Sherif

RKS/LD1

91

61

 

 

3

12:27

 

Nicole Rasmussen

Capriell De Coff

RKS/LD1

94

63

 

 

4

12:33

 

Matilde Kløverhøj Andersen

Fredbos Butler

HVL/LD1

101

67

3

 

 

5

12:39

 

Emilie Olling Larsen

Tango

RKV/LD2

126

70

1

 

6

12:45

 

Michelle Dewi Nielsen

Sherif

RKS/LD2

108

60

 

 

7

12:51

 

Josefine Laura Rasmussen

Magnus

RKV/LD2

119

66

 

 

8

12.58

 

Savannah Mølgaard

Barbie

LEDØJE/LD2

Udgik

 

 

 

  9

13:04

 

Nicole Hartvig Jensen

Luksus

HØRS/LD2

125

69

2

                                   

 

 

 

Klasse 6: FRI LC                                                                               Dommer: Maiken Bjørch Hansen

Klassens starttid: 13:20                                                Antal placeringer: 2

 

Nr.

Starttid

Kat

Rytters navn

Hestens navn

Klub

Point

%

Placering

1

13:20

 

Jessika Sørensen

Nikky

KAR/LC1

150

63

 

2

13.27

 

Nicole Hartvig Jensen

Luksus

HØRS/LC1

159

66

 

3

13:34

 

Amanda Kiærulff

Bugatti

RKS/LC1

171

71

2

4

13:41

 

Silke Andersen

Pegasus

MSR/LC1

152

63

 

5

13.48

 

Jessika Sørensen

Nikky

KAR / LC3

142

59

 

6

13:55

 

Amanda Kiærulff

Bugatti

RKS/LC3

174

73

1

 

Klasse 7: FRI LB AFLYST

 

Klasse 8: FRI LA                                                                               Dommer: Maiken Bjørch Hansen

Klassens starttid: 14:10                                                Antal placeringer: 2

 

Nr.

Starttid

Kat

Rytters navn

Hestens navn

Klub

Point

%

Placering

1

14:10

 

Sophie Øhlenschlæger

 

Borrebjergs Magic Mentor

EPO / LA1

191

65,9

2

2

14:17

 

Nadia Jensen

Firfod Frits Helmuth

SIV/LA1

190

65,5

 

3

14:24

 

Amanda Balle-Larsen

Toojour

HSDK/LA1

185

64

 

4

14:31

 

Amanda Kiærulff

Typhon

RKS/LA1

193

67

1

5

14:38

 

Sophie Øhlenschlæger

Borrebjergs Magic Mentor

EPO/LA2

202

63