Resultater

Resultater for Rideklubben Strøgården´s rideskolestævne søndag den 5. oktober 2014

 

 

Klasse 1: Fri klasse for privatryttere og parter.                       Dommer: Jacqueline Jefting

Klassens starttid: 10:00                                                           Placeringer: 3

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

%

Placering

1 - LD1

10:00

Michelle D. Nielsen

Tøsen

62,2

 

2 - LD1

10:06

Cecilie Christiansen

Lukas

68,3

3

3 - LD1

10:12

Michelle D. Nielsen

Tøsen

62,2

 

4 - LD2

10:18

Cecilie Christiansen

Lukas

67,6

 

5 - LD2

10:24

Martina Leth

Ronaldo

61,4

 

 

6 - LD2

10:30

Emilia Guldbjørn

Casino

64,3

 

7 - LD2

10:36

Michelle Nielsen

Medina

70,0

1

8 - LC1

10:42

Martina Leth

Ronaldo

59,6

 

9 - LC1

10:49

Emilia Guldbjørn

Casino

61,6

 

10 - LC1

10:56

Michelle Nielsen

Medina

70,0

1

 

 

Klasse 2: Afd 2 af klubmesterskab for privatryttere.     Aflyst

 

 

Klasse 3: LD1 for rideskoleryttere oplæser tilladt.                  Dommer: Jacqueline Jefting

Klassens starttid: 11:20                                                          Placering: 2

Hold nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

1

11:20

Camilla Kirketerp

Chili

 

61,4

 

2

11:26

Lærke Haag

Gaia

 

62,8

2

3

11:32

Sofie Bøtcher

Sherif

 

66,1

1

4

11:38

Sophia Enghave

Diego,

 

62,5

 

5

11:44

Maiken Gärner

Chili

 

61,7

 

 

 

 

Klasse 4: LD2 for rideskoleryttere oplæser tilladt.                  Dommer: Jacqueline Jefting

Klassens starttid: 12:05                                                          Placeringer: 1

Hold nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

1

12:05

Sophia Enghave

Diego,

 

59,5

 

2

12:11

Maiken Gärner

Chili,

 

62,2

 

3

12:17

 

Signe Simonsen

Goliath

 

64,8

1

 

 

Klasse 5: Holdridning med trækker                                        Dommer: Jacqueline Jefting

Klassen starttid:12:40                                                            Placeringer:2         

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

1

12:40

Xenia

Indyka

22,5

 

 

1

12:40

Caroline Søderberg Munk

Buller

23

 

 

1

12:40

Mathilde Søderberg

Pondus

23,5

 

 

1

12:40

Alma Cebrian

Molly

24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

12:55

Josephine Kinnerup

Pondus

26,5

 

2

2

12:55

Emma Dreyer

Basse

22

 

 

2

12:55

Naja Boas Andersen

Sherif

28

 

1

 

 

Klasse 6: Holdridning uden trækker                                       Dommer: Jacqueline Jefting

Klassen starttid: 13:25                                                           Placeringer: 3

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

1

13:25

Paprica Paasche

Buller

23,5

 

 

1

13:25

Camilla Kirketerp

Chana

28

 

2

1

13:25

Sofie Bøtcher

Sherif

28,5

 

1

1

13:25

Mia

Lucky

26

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

13:40

Karla Lindstrøm

Nicole

26,5

 

 

2

13:40

Malou Juel

Indyka

25

 

 

2

13:40

Freja Thorstrup

Gaia

27

 

3

2

13:40

Anemone

Chili

24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

13:55

Maria Brendrup

Chana

22,5

 

 

3

13:55

Lærke Haag

Gaia

24,5

 

 

3

13:55

Mille Juel

Nicole

23,5

 

 

 

 

Klasse 7: Ponygames med trækker.                          

Klassens starttid: 14:50                                                                    

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Tid

Placering

1

14:50

Paprica Paasche

Buller

1:42:31

 

2

14:55

Alma Cebrian

Molly

2:39:55

 

3

15:00

Mathilde Søderberg

Pondus

2:04:12

 

4

15:05

Caroline Søderberg Munk

Buller

1:53:42

 

5

15:10

Naja Boas Andersen

Sherif

1:39:99

1

6

15:15

Josephine Kinnerup

Pondus

3:17:60

 

7

15:20

Emma Dreyer

Basse,

3:26:52

 

8

15:25

Xenia

Indyka

4:30:98

 

9

15:30

Mia

Lucky

1:59:47

 

10

15:35

Anemone

Chili

2:21:99

 

 

 

Klasse 8: Ponygames uden trækker.

Klassens starttid: 15:40

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Fejl

Tid

Placering

 

1

15:40

Karla Lindstrøm

Nicole

 

2:20:30

1

2

15:45

Malou Juel

Indyka

 

3:06:69

 

3

15:50

Signe Simonsen

Goliath,

 

2:50:36

 

4

15:55

Freja Thorstrup

Gaia,

 

2:52:59

 

5

16:00

Mille Juel

Nicole

 

 

3:25:26

 

6

16:05

Maria Brendrup

Chana

 

4:22:09

 

 

 

Tak for i dag.