Jule rideskolestævne

Resultat

 Resultater for

Rideskolestævne den 10. december 2017

 

Klasse 1: Fri klasse fra LD2 - LA for privatryttere, parter og passere.        

Dommer: Nanna Hammer Schou

Klassens starttid: 10:00                                                                         Placeringer: 3

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

%

Placering

1 - LC1

10.00

Cecilie Rasch Andreasen

Goliath

62

3

2 - LC2

10.10

Emilie Lawætz

Wendy

59

 

3 - LC3

10.20

Emilie Lawætz

Wendy

58

 

4 - LC1

10.30

Cecilie Rasch Andreasen

Wendy

61

 

 

Banen laves om til B-bane

 

 

 

 

5 - LD2

10.50

Cecilie Søride

Chana

60

 

6 - LD2

10.57

Anne-Sofie Lawætz

Milady

68

2

8 - LC1

11.11

Sophia Erin Townsend

Aya

69

1

9 - LC2

11.18

Cecilie Søride

Chana

55

 

 

Klasse 2: LD1 - klasse for privatryttere, parter og passere

Dommer: Nanna Hammer Schou

Klassens starttid: 11.35                                                                Placeringer: 2

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

%

Placering

1

11.35

Anne-Sofie Lawætz

Milady

63,3

 

2

11.42

Dorthe Toudahl

Haley

67,2

1

3

11.49

Emilie Hansen

Chili

62,8

 

4

11.56

Sophia Erin Townsend

Aya

67,2

1

5

12.03

Katharina Nymann

Dream Girl

63,9

 

7

12.17

Karin Ytting Jørgensen

Sasha

64,2

2

 

Klasse 3 og 4: LD1 - LD2 for rideskoleryttere med og uden trækker - oplæser tilladt.    

Dommer: Nanna Hammer Schou

Klassens starttid: 12:40                                                                          Placering: 2

Hold nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

%

Placering

1

12.40

Heike Tschechne

Chili - LD1

62,2

 

2

12.47

Ida Cooper

Sherif - LD1

62,8

 

3

12.54

Stina Leuring

Chili - LD1

68,9

1

4

13.01

Ophelia Gual

Nicole - LD1

66,7

2

5

13.08

Katrine Wuffeld

Chili - LD1

61,7

 

 

Klasse 5 og 6: Holdridning med og uden trækker                        

Dommer: Nanna Hammer Schou

Klassen starttid: 13.30                                                                      Placeringer: 4

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

 

 

Hold 1

 

 

 

 

1

13.30

Nanna Asplund

Sherif

47

1

 

2

13.30

Vilja Simonsen

Pondus

43

3

 

3

13.30

Frida Kamp Skjoldman

Mille

41

 

 

 

 

Hold 2

 

 

 

 

4

13.40

Maya L. Søderberg

Jasmin

38

 

 

5

13.40

Melina Jensen

Sherif

46

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

uden trækker

 

 

 

 

 

 

Hold 3

 

 

 

 

6

13.50

Isabella Nyward

Chana

40

 

 

7

13.50

Isabella Bjerring

Sally

49

1

 

8

13.50

Nadia Shehzad

Aya

33

 

 

 

 

Hold 4

 

 

 

 

9

14.00

Nicoline Bjerring

Mille

42

2

 

10

14.00

Klaudia Swiadek

Nala

40

 

 

11

14.00

Amalie Klarskov Morgenstjerne

Aya

41

3

 

 

 

Hold 5

 

 

 

 

12

14.10

Mille Giolbas

Sally

35

 

 

13

14.10

Charlotte Karholt

Nala

36

 

 

  

Klasse 7 og 8: Ponygames med og uden trækker.

Dommer:

Klassens starttid: 14.45                                                                     Placeringer: 3

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Fejl

Tid

Placering

1

 

Frida Kamp Skjoldman

Mille

 

2,10

2

2

 

Nanna Asplund

Sherif

 

2,20

 

3

 

Vilja Simonsen

Pondus

 

2,17

 

4

 

Maya L. Søderberg

Jasmin

 

2,44

 

5

 

Aya Hansen

Pondus

 

1,59

1

 

 

Uden trækker

 

 

 

 

6

 

Isabella Nyward

Chana

 

2,14

 

7

 

Cecilie Søride

Pondus

 

1,58

2

8

 

Nadia Shehzad

Aya

 

3,15

 

9

 

Klaudia Swiadek

Nala

 

3,45

 

10

 

Stina Leuring

Chana

 

1,43

1