Resultat

Resultat for Rideklubben Strøgårdens udv. klubstævne i dressur den 7. juni 2014

 

 

Lørdag d. 7/6-14:

 

Dressur hest

 

Klasse 1: Fri LD                                                            Dommer: Jacqueline Jefting

Klassens starttid: 09:00                                                Antal placeringer: 1

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Klub

Point

%

Placering

1

09:00

Cecilie Hagelund

Sonrisa

SIV/

LD1

 

64,7

1

2

09:06

Emilia Guldbjørn

Casino

RKS/

LD2

 

64,2

 

3

09:12

Cecilie Hagelund

Sonrisa

SIV/

LD2

 

63,9

 

 

 

Klasse 2: FRI LC                                                            Dommer: Jacqueline Jefting

Klassens starttid: 09:30                                                Antal placeringer: 1

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Klub

Point

%

Placering

1

09:30

Trine Kornbech Jensen

Matoaka af Højvang

RKS/LC1

 

 

Udgår

2

09:37

Emilie Wohlert Petersen

Kristinelunds Armani

BAL/LC2

 

69,2

1

3

09:44

Trine Kornbech Jensen

Matoaka af Højvang

RKS/LC2

 

 

Udgår

4

09:51

Cecilie Aaby Fohlmann

Heslegård´s Rebina

LC3

 

65,6

 

 

 

Klasse 3: FRI LB                                                            Dommer: Jacqueline Jefting

Klassens starttid: 10.10                                                Antal placeringer: 2

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Klub

Point

%

Placering

1

10:10

Kristine Lysemosse Hoffmann

Danes Akina

LB1

 

59,8

 

2

10:17

Line Smith

Danes Don-Athello

LB2

 

59,3

 

3

10:24

Kristine Lysemose Hoffmann

Danes Akina

LB2

 

57,8

 

4

10:31

Louise Øhlenschlæger

Bakkegårdens Latini´Z

LB2

 

64,6

1

5

10:38

Line Smith

Danes Don-Athello

LB3

 

61,6

 

6

10:45

Betina Hansen

Wendy

RKS/

LB3

 

62,4

2

                     

 

Klasse 4: FRI LA                                                            Dommer: Jacqueline Jefting

Klassens starttid: 11:05                                                Antal placeringer: 3

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Klub

Point

%

Placering

1

11:05

Louise Øhlenschlæger

Bakkegårds Latini´Z

LA1

 

58,5

 

2

11:12

Thea Bianca Tønnesen

Hønnerups Diol

LA1

 

61,3

 

3

11:19

Betina Hansen

Wendy

RKS / LA1

 

64,1

2

4

11:26

Anita Loua Riisgaard

Intermezzo Enshøj

LA2

 

62,4

3

5

11:33

Thea Bianca Tønnesen

Hønnerups Diol

LA2

 

61,2

 

6

11:40

Anita Loua Riisgaard

Intermezzo Enshøj

LA4

 

60,9

 

7

11:47

Helle Vestergaard Christiansen

Catwalk

LA4

 

61,2

 

8

11:54

Rikke Brinch Jørgensen

Ibrahim E

VER/LA4

 

64,3

1

9

12:01

Helle Vestergaard Christiansen

Catwalk

LA6

 

58,6

 

 

 

Dressur pony

 

Klasse 8: FRI LD                                                            Dommer: Jacqueline Jefting

Klassens starttid: 12:30                                                Antal placeringer: 2

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Klub

Point

%

Placering

1

12:30

Mie Vingum

Sherif

RKS/

LD1

 

58,0

 

2

12:36

Michelle Nielsen

Tøsen

RKS/

LD1

 

59,7

 

3

12:42

Cecilie Christiansen

Lukas

RKS/

LD1

 

61,4

2

4

12:48

Signe Juhl Koudal

Hibiscus

LD1

Ej mødt

 

 

5

12:54

Nicole Rasmussen

Capriell Dé Coff

RKS/

LD1

 

68,9

1

6

13:00

Ida Haastrup

Anc-Neu Kao

LØSR/LD1

 

67,5

Til bedømmelse

7

13:06

Laura Thorvil

Askepot

RKS/

LD2

 

61,2

 

8

13:12

Signe Juhl Koudal

Hibiscus

LD2

Ej mødt

 

 

                 

 

 

Klasse 9: FRI LC                                                            Dommer: Jacqueline Jefting

Klassens starttid: 13:30                                                Antal placeringer: 2

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Klub

Point

%

Placering

1

13:30

Ida Haastrup

Anc-Neu Kao

LØSR/LC1

 

 

Til bedømmelse

2

13:37

Julie Brandt

Lady Moonlight af Ferslev

LC1

 

68

1

3

13:44

Nicole Rasmussen

Capriell Dé Coff

RKS/

LC1

 

67,8

3

4

13:51

Cecilie Lyngvild

Korreborg´s Sanitto

LC1

 

67,8

3

5

13:58

Cille Høegh Larsen

Prins Delight

LC2

 

65

 

6

14:05

Emma Cæcilie Albertsen

La Paloma

RKS/

LC2

 

59

 

7

14:12

Alberthe Fohlmann

Timon

LC3

 

68

1

8

14:19

Cille Høegh Larsen

Prins Delight

LC3

 

65

 

 

 

Klasse 10: FRI LB                                                         Dommer: Jacqueline Jefting

Klassens starttid: 14:35                                                Antal placeringer: 1

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Klub

Point

%

Placering

1

14:35

Cecilie Lyngvild

Korreborg´s Sanitto

LB2

 

64

 

2

14:42

Emma Roland Thostrup

Lady Moonlight af Ferslev

BAL/LB3

 

65

1

 

 

Klasse 11: FRI LA AFLYST - Go LA1