Program for Rideklubben Strøgårdens udv. klubstævne i dressur den 26. maj 2012

 

   

Vi siger mange tak til vores sponsorere: Dyr i Centrum, IHORSE, Dyrlæge Michael Oettinger og Katholt Hestemassage.

 

 

 

   

Lørdag d. 26/5-12

 

Dressur hest

 

Klasse 1: Fri LD                                                                                Dommer: Laura Adele Nielsen

Klassens starttid: 09:00                                                                     Antal placeringer: 2

 

Nr.

Starttid

Kat

Rytters navn

Hestens navn

Klub

Point

%

Placering

1

09:00

 

Freja Jensen

Helleruphus Pandura

KAR / LD1

105

70

1

2

09:06

 

Cecilie Fagerberg

In The Mood Firfod

SPR / LD1

101

67,33

 

3

09:12

 

Mette Ejersted

Whisler

Tune / LD2

122

67,78

2

4

09:18

 

Sabina  Köppa

Diva af Bækkeskov

RKS / LD2

117

65

 

5

09:24

 

Cecilie Fagerberg

In The Mood Firfod

SPR / LD2

122

67,78

2

6

09:30

 

Christel Klarskov

Starlight Yasmin

RKS / LD2

122

67,78

2

7

09:36

 

Camilla Nielsen

Lukas

RKS / LD2

102

56,67

 

 

 

 

Klasse 2: LC1                                                                             Dommer: Laura Adele Nielsen

Klassens starttid: 09:50                                                                     Antal placeringer: 2

 

Nr.

Starttid

Kat

Rytters navn

Hestens navn

Klub

Point

%

Placering

1

09:50

 

Camilla Dræger

Stavnstrups Bailey

RKS

139

57,92

 

2

09:57

 

Louise Dorph Jørgensen

Jasmin

KAR

156

65

 

3

10:04

 

Emilia Guldbjørn

Goliath

RKS

161

67,08

2

4

10:11

 

Fie Dam

Kanue

KAR

148

61,67

 

5

10:18

 

Gitte Bramsted

Rebella la Rouge

KAR

170

70,83

1

6

10:25

 

Tina Hansen

Kairo

KSR

149

62,08

 

 

 

 

 

Klasse 3: LC3                                                                              Dommer: Laura Adele Nielsen

Klassens starttid: 10:40                                                                     Antal placeringer: 2

 

Nr.

Starttid

Kat

Rytters navn

Hestens navn

Klub

Point

%

Placering

1

10:40

 

Tina Gärtner

Masai

ISK

135

56,25

 

2

10:47

 

Gitte Bramsted

Rebella la Rouge

KAR

167

69,58

1

3

10:54

 

Tina Hansen

Kairo

KSR

143

59,58

 

4

11.01

 

Pernille Jensen

Joy

RKS

167

69,58

1

5

11:08

 

Victoria Neie Pedersen

Strøgårdens Holly

RKS

165

68,75

 

6

11:15

 

Betina Hansen

Wendy

RKS

166

69,17

 

7

11:22

 

Nadia Annika Møller

Hauge

KAR

165

68,75

 

8

11.29

 

Louise Pedersen

Sannebo`s Firea

RVV

167

69,58

1

                     

 

 

Klasse 4: LB1                                                                            Dommer: Laura Adele Nielsen

Klassens starttid: 11:45                                                                     Antal placeringer: 1

 

Nr.

Starttid

Kat

Rytters navn

Hestens navn

Klub

Point

%

Placering

1

11:45

 

Nadia Annika Møller

Hauge

KAR

185

68,52

1

2

11:52

 

Nanna H. Schou

Whitman af Kærhuset

GREV

184

68,15

 

3

11.59

 

Lotte Jørgensen

Butterhils Chasmine

RIR

 

 

Udgår

4

12:06

 

Gitte Kjær

Daytime Holmager

Epona

164

60,74

 

5

12:13

 

Thea Tønnesen

Hønnerups Diol

GREV

179

66,30

 

 

 

 

 

 

 

 

Klasse 5: LB3                                                                             Dommer: Laura Adele Nielsen

Klassens starttid: 12:30                                                                     Antal placeringer: 1

 

Nr.

Starttid

Kat

Rytters navn

Hestens navn

Klub

Point

%

Placering

1

12:30

 

Lotte Jørgensen

Butterhils Chasmine

HKR

 

 

Udgår

2

12:37

 

Gitte Kjær

Daytime Holmager

Epona

158

60,77

 

3

12:45

 

Thea Tønnesen

Hønnerups Diol

GREV

180

69,23

1

4

12:52

 

Signe Fjorvald Nag

Arivera

KAR

 

 

Udgår

5

12:59

 

Signe Skouenby Madsen

Wiquita

FUKR

172

66,15

 

 

 

 

Klasse 6: Fri LA                                                                                  Dommer: Linea Fogh Pedersen

Klassens starttid: 13:30                                                                     Antal placeringer: 3

 

Nr.

Starttid

Kat

Rytters navn

Hestens navn

Klub

Point

%

Placering

1

13:30

 

Sille Nielsen

Crefi

SPR / LA1

160

61,54

 

2

13:37

 

Signe Skouenby Madsen

Wiquita

FUKR / LA1

174

66,92

 

3

13:44

 

Michelle Egelborg

Skjoldsgaard Rubial-Vo

VER / LA1

183

70,38

1

4

13:51

 

Jeanne Adamsen

Las Vegas Z

Dark / LA2

179

61,72

 

5

13:58

 

Vibeke Sørensen

Alfred (Mambo)

SIV / LA2

177

61,03

 

6

14:05

 

Merete Fastø

Andorra Lærkelund

KAR / LA2

156

53,79

 

7

14:13

 

Mette Gramkov

Castello

GEK / LA2

169

58,28

 

8

14:20

 

Michelle Egelborg

Skjoldsgaard Rubial-Vo

VER / LA3

204

70,34

2

9

14:27

 

Jeanne Adamsen

Las Vegas

Dark / LA4

 

 

Udgår

10

14:34

 

Mette Gramkov

Castello

GEK / LA4

196

57,65

 

11

14:41

 

Dorthe Gantzel

Stærebogårds Romeo

RØH / LA4

229

67,35

3

 

 

 

Klasse 7 + 8: Klubmesterskab 1. afdeling                                        Dommer: Linea Fogh Pedersen

Klassens starttid: 15:00                                                                     Antal placeringer: 2

 

Nr.

Starttid

Kat

Rytters navn

Hestens navn

Klub

Point

%

Placering

1

15:00

 

Betina Hansen

Wendy

RKS / LC3

146

60,83

 

2

15:07

 

Victoria Neie Pedersen

Strøgårdens Holly

RKS / LC3

154

64,17

2

3

15:14

 

Christel Klarskov

Starligth Yasmin

RKS / LC1

140

58,33

 

4

15:30

 

Philip Neie Pedersen

Nicole

RKS / LC1

134

55,83

 

5

15:37

 

Nicole Rasmussen

Indyka

RKS / LC1

140

58,33

 

6

15:45

 

Amanda Kiærulff

Nando

RKS / LC1

160

66,67

1

 

 

 

Dressur pony

 

 

Klasse 9: Fri LD                                                                               Dommer: Linea Fogh Pedersen

Klassens starttid: 16:05                                                                     Antal placeringer: 2

 

Nr.

Starttid

Kat

Rytters navn

Hestens navn

Klub

Point

%

Placering

1

16:05

 

Laura Thornvil

Askepot

RKS / LD1

86

57,33

 

2

16:11

 

Emilie Maj Hansen

Boris

RKS / LD1

83

55,33

 

3

16:17

 

Michelle Rasmussen

Indyka

RKS / LD1

98

65,33

1

4

16:23

 

Philip Neie Pedersen

Nicole

RKS / LD2

113

62,78

2

5

16:29

 

Laura Thornvil

Askepot

RKS / LD2

100

55,56

 

 

 

 

 

 

 

Klasse 10 + 11: LC1 + LC3                                                                              Dommer: Linea Fogh Pedersen

Klassens starttid: 16:45                                                                     Antal placeringer: 1

 

Nr.

Starttid

Kat

Rytters navn

Hestens navn

Klub

Point

%

Placering

1

16:45

 

Amanda Kiærulff

Nando

RKS / LC1

151

62,92

1

2

16:52

 

Rikke Hansen

Lucky Boy

RKV / LC3

146

60,83

 

3

16:59

 

Hannah Holck Rosenberg

Klaus Dot Com Sepovinen

VRK / LC3

150

62,50

 

 

 

 

Klasse 12 + 13: LB1 + LB3                                                                              Dommer: Linea Fogh Pedersen

Klassens starttid: 17:15                                                                     Antal placeringer: 2

 

Nr.

Starttid

Kat

Rytters navn

Hestens navn

Klub

Point

%

Placering

1

17:15

 

Rikke Hansen

Lucky Boy

RKV / LB1

168

60

 

2

17:22

 

Julie Dinesen

Asminderups-gårdens Don Quixote

GREV / LB1

178

63,57

 

3

17:29

 

Maja Vinther Nielsen

Højvangs Diva

RØH / LB1

183

65,36

1

4

17:36

 

Hannah Holck Rosenberg

Klaus Dot Com Sepovinen

VRK / LB1

165

58,93

 

5

17:43

 

Julie Dinesen

Asminderups-gårds Don Quixote

GREV / LB3

164

58,57

 

6

17:50

 

Maja Vinther Nielsen

Højvangs Diva

RØH / LB3

183

65,36

1

 

 

 

Klasse 14: Fri LA                                                                                Dommer: Linea Fogh Pedersen Klassens starttid: 18:10                                                                     Antal placeringer:

 

Nr.

Starttid

Kat

Rytters navn

Hestens navn

Klub

Point

%

Placering

1

18:10

 

Rebecca Jerndahl

Troja

GREV / LA1

181

62,41

 

2

18:17

 

Rebecca Jerndahl

Troja

GREV / LA2

202

63,13