Resultat for rideskolestævne 15/9-13

 

Resultat for Rideklubben Strøgården´s rideskolestævne søndag den 15. september 2013

 

 

Klasse 1: Fri klasse for privatryttere og parter.       

Klassens starttid: 10:00                                                                     Dommer: Jacqueline Jefting Placeringer: 3

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

%

Placering

1/LD1

10:00

Cecilie Christiansen

Ronaldo

61 %

 

2/LD1

10:06

Emilia Guldbjørn

Casino

66,7 %

3

3/LD1

10:12

Malene Andersen

Solhøjsgårds

Wafaya

57,7 %

 

4/LD1

10:18

Mette E Hansen

Aleida

67,3 %

2

5/LD1

10:24

Laura Thorvil

Askepot

64,3 %

 

6/LD1

10:30

Nicole Rasmussen

Cabriel de Coff

Udgår

 

7/LD2

10:36

Cecilie Christiansen

Ronaldo

63,1 %

 

8/LD2

10:42

Emilia Guldbjørn

Casino

68,6 %

1

9/LD2

10:48

Malene Andersen

Solhøjsgårds

Wafaya

58 %

 

10/LD2

11:00

Victoria Neie Pedersen

Strøgårdens Holly

66,9 %

Kun til bedømmelse

11/LA1

11:07

Betina Hansen

Wendy af

Pilevadgaard

61,9 %

 

 

 

 

Klasse 2: Afd 2 af klubmesterskab for privatryttere.

Klassens starttid: 11:25                                                                     Dommer: Jacqueline Jefting Placeringer: 2

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

%

Placering

1/LA1

11:25

Betina Hansen

Wendy af Pilevadgaard

61,9 %

Klubmester 2013

2/LC1

11:32

Victoria Neie Pedersen

Strøgårdens Holly

65,2 %

Kun til bedømmelse

3/LD2

11:45

Mette E Hansen

Aleida

59,2 %

 

4/LD1

11:51

Laura Thorvil

Askepot

63,3 %

1

5/LD1

11:57

Nicole Rasmussen

Capriel de Coff

Udgår

 

 

 

 

Klasse 3 og 4: LD1 og LD2 for rideskoleryttere oplæser tilladt.                

Klassens starttid: 12:25                                                                     Dommer: Jacqueline Jefting

Placeringer: 2                                                              

 

Hold nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

1/LD1

12:25

Mie Vingum

Sherif

 

65,7 %

2

2/LD1

12:31

Maiken Gartner

Chili

 

64 %

 

3/LD1

12:37

Annika Olsen

Nicole

 

60,3 %

 

4/LD1

12:43

Michelle D Nielsen

Surprise

 

59,7 %

 

5/LD1

12:49

Sophia Egehave

Indyka

 

59,3 %

 

6/LD1

12:55

Louise Nielsen

Nicole

 

65,3 %

 

7/LD2

13:01

Michelle D Nielsen

Surprise

 

58,3 %

 

8/LD2

13:07

Louise Nielsen

Nicole

 

66,1 %

1

 

 

 

Klasse 5: Holdridning med trækker

Klassen starttid: 13:25                                                                       Dommer: Jacqueline Jefting

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

1

13:25

Lune Thorvil

Buller

27

 

 

1

13:25

Klara

Pondus

27,5

 

 

 

 

Klasse 6: Holdridning uden trækker.                                              Dommer: Jacqueline Jefting

Klassens starttid: 13:45                                                                    

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

1

13:45

Sandra Madsen

Ronaldo

26

 

 

1

13:45

Sophia Egehave

Indyka

27

 

 

1

13:45

Sera Stanley

Nicole

27,5

 

2

2

14:00

Maiken Gartner

Chili

28

 

1

2

14:00

Michelle Andersen

Kikki

24,5

 

 

2

14:00

Sofie Bøtcher

Indyka

27,5

 

2

 

 

 

Klasse 7: Ponygames med trækker.                          

Klassens starttid: 14:40                                                                    

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Tid

Placering

1

14:40

Klara

Pondus

1:29

 

2

14:45

Luna Thorvil

Buller

1:15

2

3

14:50

Karla Krodahl

Jasmin

2:31

 

4

14:55

Josefine Willumsen

Sherif

1:33

 

5

15:00

Juliane Skarsholm

Buller

1:12

1

6

15:05

Flora Hangaard

Pondus

1:58

 

 

 

Klasse 8: Ponygames uden trækker.

Klassens starttid: 15:10

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Tid

Placering

1

15:10

Mie Vingum

Sherif

1:07

1

2

15:15

Sofie Bøtcher

Indyka

1:25

 

3

15:20

Annika Olsen

Nicole

1:35

 

4

15:25

Michelle Andersen

Sherif

1:25

 

 

 

 

 

 

 

Tak for i dag.