Forside

 

Resultat for Rideklubben Strøgården´s rideskolestævne søndag den 17. juni 2012

 

 

 

 

Klasse 1: Ponygames med trækker

Klassens starttid: 10:00

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Tid

Placering

1

10:00

Emma Thomassen

Pondus

2:26

 

2

10:05

Klara M. Tholstrup

Buller

3:57

 

3

10:10

Luna Thorvil

Askepot

2:16

 

4

10:15

Mie Vingum

Pondus

1:33

1

5

10:20

Josephine Charpentier

Buller

2:16

 

6

10.25

Mathilde Søderberg

Pondus

3:08

 

 

 

Klasse 2: Ponygames uden trækker

Klassens starttid: 10:30

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Tid

Placering

1

10:30

Maiken Gärtner

Chili

4:00

 

2

10:35

Cecilie H. Knudsen

Basse

4:09

 

3

10:40

Justina Nygaard

Sherif

2:31

 

4

10:45

Michelle Rasmussen

Indyka

2:18

 

5

10:50

Cecilie Christiansen

Basse

3:28

 

6

10:55

Louise Nielsen

Chili

2:28

 

7

11:00

Freja Dzougov

Basse

2:21

 

8

11:05

Celine R A

Sherif

1:17

1

 

Præmie overrækkelse

 

 

Klasse 3: Holdridning med trækker                          

Klassens starttid: 11:30

 

Hold nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

1

11:30

Mathilde Søderberg

Pondus

25

 

 

1

11:30

Luna Thorvil

Askepot

35

 

1

1

11:30

Josephine Charpentier

Buller

29

 

 

2

11:45

Klara M. Tholstrup

Buller

28

 

 

2

11:45

Emma Thomassen

Pondus

33

 

 

 

 

Klasse 4: Holdridning uden trækker                         

Klassens starttid: 12:05

 

Hold nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

1

12:05

Sasha Nyby

Nicole

37

 

 

1

12:05

Maiken Gärtner

Chili

31

 

 

1

12:05

Cecilie R. Andreasen

Basse

29

 

 

1

12:05

Cecilie H. Knudsen

Sherif

27

 

 

1

12:05

Cecilie F. Dalsgaard

Ronaldo

30

 

 

1

12:05

Julie Sørensen

Goliath

32

 

 

2

12:25

Justina Nygaard

Sherif

28

 

 

2

12:25

Louise Nielsen

Basse

27

 

 

2

12:25

Katja

Goliath

36

 

 

2

12:25

Freja Dzougov

Ronaldo

30

 

 

2

12:25

Cecilie Christiansen

Nicole

39

 

1

 

Præmie overrækkelse

 

 

Klasse 5: Fri LD for rideskole (oplæser tillad)          Dommer Camilla Nielsen

Klassens starttid: 13:00

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

1 / LD1

13:00

Regitze Mærsk

Red Diamond

98

65,3

 

2 / LD1

13:06

Julie Sørensen

Sherif

94

62,7

 

3 / LD1

13:12

Cecilie R. Andreasen

Chili

 

 

Udgår

4 / LD1

13:18

Laura Thorvil

Askepot

106

70,7

2

5 / LD1

13:24

Vickie Mærsk

Red Diamond

108

72

1

6 / LD1

13:30

Celine RA

Sherif

104

69,3

 

 

 

Klasse 6: Valgfri program for privatryttere              Dommer Camilla Nielsen

Klassens starttid: 13:40

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

1 / LD1

13:40

Kaya Nielsen

Surprice

95

63,3

 

2 / LD2

13:46

Vibeke Johansen

Ronaldo

110

61,1

 

3 / LD2

13:52

Kaya Nielsen

Surprice

112

62,2

 

4 / LC1

13:58

Philip Neie Pedersen

Nicole

149

62,1

 

5 /  LC1

14.13

Emilia Guldbjørn

Goliath

158

65,8

2

6 / LC3

14.20

Betina Hansen

Wendy af Pilevadgård

168

70

1

7 / LC3

14:27

Victoria Neie Pedersen

Strøgårdens Holly

153

63,8

 

 

Præmie overrækkelse

 

 

Klasse 7: Bom klasse med og uden trækker (for alle)

Klassens starttid: 15:00

 

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Højde

Fejl

Tid

Placering

 

1

 

Vickie Mærsk

Red Diamond

Bom

 

1:09

 

2

 

Cecilie F. Dalsgaard

Indyka

Bom

 

0:49

2

3

 

Sasha Nyby

Nicole

Bom

 

1:09

 

4

 

Regitze Mærsk

Red Diamond

Bom

 

0:43

1

5

 

Katja

Goliath

Bom

 

1:01

 

6

 

Laura Thorvil

Askepot

Bom

 

0:52

 

7

 

Mie Vingum

Pondus

Bom

 

0:55

 

 

Præmie overrækkelse

 

 

Klasse 8: Spring valgfri højde (springhold og private)

Klassens starttid: 15.35

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Højde

Fejl

Tid

Placering

 

1

 

Sabina Köppa

Diva af Bækkeskov

40 cm

0

1:02

 

2

 

Annemette Mærsk

Red Diamond

40 cm

0

0:37

1

3

 

Nicole Rasmussen

Indyka

50 cm

0

0:41

 

4

 

Betina Hansen

Wendy af Pilevadgård

50 cm

0

0:42

 

5

 

Philip Neie Pedersen

Nicole

50 cm

3

0:37

 

6

 

Annemette Mærsk

Red Diamond

50 cm

0

0:38

2

7

 

Nicole Rasmussen

Indyka

60 cm

0

0:41

 

 

Præmie overrækkelse

 

 

Tak for i dag.