Program Rideskolestævne

 

Program for Rideklubben Strøgårdens rideskolestævne søndag den 22. november 2015

 

Vi byder jeg alle velkommen til vores stævne, vores cafeteria vil holde åbent så der er mulighed for at købe lidt at drikke og spise.

Medbragt mad og drikke må derfor ikke nydes i vores rytterstue denne dag.

Tag familien med til en hyggelig dag på Strøgården.

 

Klasse 1: LD1 - klasse for privatryttere, parter og passere.        

Dommer: Betina Hansen

Klassens starttid: 10:00                                                                          Placeringer: 2

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

%

Placering

1 - LD1

10:00

Michelle D. Nielsen

Hurricane

 

 

2 - LD1

10:06

Sophia Egehave

Flora

 

 

3 - LD1

10:12

Lisa Seebach

Chana

 

 

4 - LD1

10:18

Cecilie R. Andreasen

Fighter

 

 

5 - LD1

10:24

Christel Dreyer

Gaia

 

 

6 - LD1

10:30

Sofie Bøtcher

Lukas

 

 

 

Klasse 2: LD2 - LC FRI klasse for privatryttere, parter og passere

Dommer: Betina Hansen

Klassens starttid: 10.45                                                                           Placeringer: 2

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

%

Placering

1 - LD2

10.45

Cecilie R. Andreasen

Fighter

 

 

2 - LD2

10.51

Sofie Bøtcher

Lukas

 

 

3 - LD2

10.57

Jeanette Pedersen

Gaia

 

 

4 - LC1

11.03

Michelle D. Nielsen

Hurricane

 

 

 

Banen laves om til A-bane

 

 

 

 

5 - LC1

11.22

Sophia Egehave

Flora

 

 

6 - LC1

11.29

Maria Blach

Medina

 

 

7 - LC1

11.36

Emilia Guldbjørn

Casino

 

 

8 - LC1

11.43

Martina

Ronaldo

 

 

Banen laves om til B-bane

 

Kom over i ridehuset 10 min før din starttid med hesten for at skridte for.

Klasse 3: LD1 for rideskoleryttere oplæser tilladt.    

Dommer: Betina Hansen

Klassens starttid: 12:00                                                                           Placering: 2

Hold nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

1

12.00

Nikita Grundahl

Chili

 

 

 

2

12.06

Anne-Sofie D. Jensen

Pondus

 

 

 

3

12.12

Ida Cooper

Sherif

 

 

 

4

12.18

Emma Dreyer

Gaia

 

 

 

5

12.24

Lisa Seebach

Indyka

 

 

 

6

12.30

Mie Vingum

Lucky

 

 

 

7

12.36

Michelle Jensen

Sherif

 

 

 

8

12.42

Xenia Dreiø

Chana

 

 

 

9

12.48

Emma Hansen

Chili

 

 

 

10

12.54

Lærke Halling

Ronaldo

 

 

 

11

13.00

Line Boje Petersen

Lukas

 

 

 

12

13.06

Tina Pedersen

Sasha

 

 

 

13

13.12

Maria Gjødsbøl Jørgensen

Nicole

 

 

 

 

Klasse 4: LD2 for rideskoleryttere oplæser tilladt.    

Dommer: Betina Hansen

Klassens starttid: 13:30                                                                           Placeringer: 1

Hold nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

1

13.30

Mie Vingum

Lucky

 

 

 

2

13.36

Lisa Seebach

Indyka

 

 

 

 

Klasse 5: Holdridning med trækker                          

Dommer: Betina Hansen

Klassen starttid:13.50                                                                        Placeringer: 1

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

1

13.50

Laura Lyrum

Luna

 

 

 

1

13.50

Elias Raja

Samson

 

 

 

1

13.50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

14.05

Mina Raja

Mille

 

 

 

2

14.05

Sofia Sille Henriksen

Indyka

 

 

 

2

14.05

 

 

 

 

 

 

Klasse 6: Holdridning uden trækker                         

Dommer: Betina Hansen

Klassen starttid: 14:25                                                                       Placeringer: 2

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

1

14.25

Katrine Vigsø Wulffeld

Basse

 

 

 

1

14.25

Ophelia Gual

Goliath

 

 

 

1

14.25

Nikita Grundahl

Chili

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

14.40

Anne-Sofie D. Jensen

Pondus

 

 

 

2

14.40

Michelle Jensen

Sherif

 

 

 

2

14.40

Maria Gjødsbøl

Nicole

 

 

 

 

Gennemgang af ponygamesbane kl. 15:05 til fods.

Klasse 7: Ponygames med trækker.                          

Klassens starttid: 15:15                                                                      Placeringer: 1      

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Tid

Placering

1

15.15

Elias Raja

Samson

 

 

2

15.20

Mathilde Søderberg

Pondus

 

 

3

15.25

Mina Raja

Mille

 

 

4

15.30

Sofia Sille Henriksen

Indyka

 

 

 

Klasse 8: Ponygames uden trækker.

Klassens starttid: 15.35                                                                      Placeringer: 2

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Fejl

Tid

Placering

1

15.35

Louise Norman

Chana

 

 

 

2

15.40

Katrine Vigsø Wulffeld

Basse

 

 

 

3

15.45

Mie Vingum

Lucky

 

 

 

4

15.50

Nikita Grundahl

Chili

 

 

 

5

15.55

Emma Dreyer

Gaia

 

 

 

6

16.00

Ophelia Gual

Basse

 

 

 

7

16.05

Michelle Jensen

Sherif

 

 

 

8

16.10

Xenia Dreiø

Chana

 

 

 

 

Der vil være præmieoverrækkelse efter begge ponygamesklasser.

 

Tak for i dag.