Resultat for Rideklubben Strøgården´s rideskolestævne søndag den 11. maj 2014

 

 

Klasse 1: Fri klasse for privatryttere og parter.                 Dommer: Linea

Klassens starttid: 09:00

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

%

Placering

1/LD1

09:00

Cecilie Christiansen

Lukas

58,3

 

2/LD1

09:06

Michelle

Dewi

Sasha

64,3

2

3/LD1

09:12

Julie Jensen

 

Surprise

63,3

 

4/LD2

09:18

Laura Thorvil

Askepot

61,9

 

5/LC1

09:24

Nicole Rasmussen

Capriell De Coff

60,6

 

6/LC2

09:31

Emma C Albertsen

La Paloma

56,6

 

7/LC1

09:40

Trine Jensen

 

Medina

67,1

1

 

 

 

Klasse 2: Afd 1 af klubmesterskab for privatryttere.            Dommer: Linea

Klassens starttid: 10:00   

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

%

Placering

1/LC1

10:00

Julie Jensen

 

Surprise

62,3

 

2/LC2

10:12

Emma C Albertsen

La Paloma

55,9

 

3/LC1

10:19

Nicole Rasmussen

Capriell De Coff

63,5

2

4/LD2

10.26

 Laura Thorvil

 

Askepot

63,3

 

5/LD2

10:32

Trine

Jensen

Medina

69,7

1

6/LD1

10:38

Cecilie Christiansen

Lukas

59,3

 

7/LD1

10:44

Michelle

Dewi

Sasha

63,3

 

 

 

Klasse 3: LD1 for rideskoleryttere oplæser tilladt.                Dommer: Linea   

Klassens starttid: 11:00                                                                    

 

Hold nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

1

11:00

Mie Vingum

Chili

 

 

Afbud

2

11:06

Signe Simonsen

Ronaldo

 

61,3

1

3

11:12

 

Sera Stanley

Chili

 

59,7

 

4

11:18

Sophia Egehave

Ronaldo

 

61,0

 

5

11:24

Mie Vingum

Sherif

 

 

Afbud

 

 

Klasse 5: Holdridning med trækker

 Klassen starttid: 11.40                                                                                            Dommer: Linea

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

1

11:40

Luna Thorvil

Askepot

27

 

1

1

11:40

Klara Tholstrup

 

pondus

25

 

 

1

11:40

Cayenna de Place

Buller

24

 

 

1

11:40

Paprica Paasche

 

Indyka

25

 

 

 

 

 

 

2

11:55

Freja Thostrup

Nicole

25,5

 

2

2

11:55

Mathilde Lundbye

Pondus

24,5

 

 

2

11:55

Naja B Andersen

Indyka

25

 

 

2

11:55

Camilla Kirketerp

Sherif

25

 

 

 

 

Klasse 7: Ponygames med trækker.                          

Klassens starttid: 12.40                                                                     

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Tid

Placering

1

12:40

Mathilde Lundbye

Pondus

2.00.56

 

2

12:45

Luna Thorvil

Buller

1.33.15

 

3

12:50

Naja B Andersen

Indyka

1.51.95

 

4

12:55

Klara Tholstrup

Pondus

1.33.82

 

5

13:00

Cayennea De Place

Buller

1.23.36

2

6

13:05

Paprika Paasche

Indyka

2.38.81

 

7

13:10

Camilla Kirketerp

Sherif

1.18.71

1

 

 

Klasse 8: Ponygames uden trækker.

Klassens starttid: 13.25

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Fejl

Tid

Placering

 

1

13:25

Signe Simonsen

 

Indyka

 

2.33.05

1

2

13:30

Freja Thorstrup

Nicole

 

3.15.54

 

3

13:35

Sophia Egehave

Ronaldo

 

2.46.23

 

 

 

 

Tak for i dag.