Resultater for rideskolestævne 30. oktober 2016

Resultater rideskolestævne den 30. oktober 2016

 

 

Klasse 1: LD1 - klasse for privatryttere, parter og passere.        

Dommer: Jeanine Michele Khouri-Gantzel

Klassens starttid: 10:00                                                                          Placeringer: 2

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

%

Placering

1 - LD1

10:00

Sophia

Townsend

Haley

61,7

 

2 - LD1

10:06

Emma-Ofelia Dreyer

Totti

68,6

2

3 - LD1

10:12

Anne-Sofie Dreyer Jensen

Mico

68,1

 

4 - LD1

10:18

Mie Vingum

Chili

65,6

 

5 - LD1

10.24

Sofie

Bøtcher

Medina

68,9

1

6 - LD1

10:30

Maiken Gärtner

Haley

66,1

 

7 - LD1

10.36

Cecilie

Rasch

Andreasen

Goliath

66,7

 

8 - LD1

10.42

Helene

Heide

Lukas

62,5

 

 

 

Klasse 2: LD2 - LC FRI klasse for privatryttere, parter og passere

Dommer: Jeanine Michele Khouri-Gantzel

Klassens starttid: 11.10                                                                                           Placeringer: 3

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

%

Placering

1 - LD2

11.10

Maiken Gärtner

Chili

65,2

 

2 - LD2

11.16

Emma-Ofelia Dreyer

Totti

66,4

2

3 - LD2

11.22

Mie Vingum

Chili

61,4

 

4 - LD2

11.28

Sofie

Bøtcher

Medina

69,8

1

5 - LD2

11.34

Lisa Seebach

Chana

64,5

 

6 - LD2

11.40

Maria

Jørgensen

Gaia

63,6

 

7 - LD2

11.46

Cecilie

Rasch

Andreasen

Goliath

64,3

 

8 - LC1

11.52

Maiken Gärtner

Chili

60

 

9 - LC1

12.03

Lisa Seebach

Chana

60,6

 

 

Banen laves om til A-bane

 

 

 

 

10 - LC1

12.10

Sofie

Bøtcher

Medina

64,4

 

11 - LC1

12.17

Sophia

Townsend

Haley

60,2

 

12 - LC1

12.24

Cecilie

Rasch

Andreasen

Goliath

66,2

3

Banen laves om til B-bane

 

Kom over i ridehuset 10 min før din starttid med hesten for at skridte for.

 

 

Klasse 3: LD1 for rideskoleryttere oplæser tilladt.    

Dommer: Jeanine Michele Khouri-Gantzel

Klassens starttid: 12:30                                                                          Placering: 3

 

Hold nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

%

Placering

1

12.30

Ida Cooper

Chana

58,8

 

2

12.36

Ophelia Gual

Nala

61,1

 

3

12.42

Xenia Dreøie

Indyka

57,7

 

4

12.48

Maria Jørgensen

Gaia

65,8

3

5

12.54

Pernille Mikkelsen

Spirit

62,7

 

6

13.00

Mathilde Søderberg

Mico

70,5

1

7

13.06

Katrine Vigsø Wulffeld

Indyka

57,5

 

8

13.12

Luna Larsen

Lukas

58

 

9

13.18

Sashia

Ingemann

Nala

66,3

2

 

 

 

 

 

   

 

 

Klasse 6: Holdridning uden trækker (LD1)                                     

Dommer: Jeanine Michele Khouri-Gantzel

Klassen starttid: 13.30                                                                       Placeringer: 2

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Point

%

Placering

1

13.30

Maria

Jørgensen

Gaia

 

 

 

2

13.30

Mille Baisgaard

Nicole

 

 

 

3

13.30

Katharina

Nymann

Helgis

 

 

1

4

13.30

Mathilde

Søderberg

Mico

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

13.45

Sashia

Ingemann

Nala

 

 

 

6

13.45

Luna

Larsen

Lukas

 

 

 

7

13.45

Katrine Vigsø Wulffeld

Indyka

 

 

 

8

13.45

Anne-Sofie Dreyer Jensen

Mico

 

 

2

 

Gennemgang af ponygamesbane kl. 14:15 til fods

 

Klasse 8: Ponygames uden trækker.

Dommer: Jeanine Michele Khouri-Gantzel

Klassens starttid: 14.30                                                                     Placeringer: 3

 

Nr.

Starttid

Rytters navn

Hestens navn

Fejl

Tid

Placering

1

14.30

Xenia Dreiøe

Indyka

 

1.19.17

 

2

14.35

Mathilde Søderberg

Mico

 

1.51.86

 

3

14.40

Emma-Ofelia Dreyer

Totti

 

1.03.67

1

4

14.45

Ophelia

Gual

Nala

 

1.50.79

 

5

14.50

Mie Vingum

Chili

 

1.11.70

2

6

14.55

Anne-Sofie Dreyer Jensen

Mico

 

1.14.44

3

7

15.00

Ida Cooper

Chana

 

2.07.51

 

8

15.05

Katrine Vigsø Wulffeld

Indyka

 

2.06.07

 

9

15.10

Dina B Madsen

Sherif

 

2.27.36

 

10

15.15

Helene

Heide

Lukas

 

1.44.07